V B A U T O . C Z

Prosím vyčkej na nactení stránek

Klimatizace

Jak poznáte, že je autoklimatizace v pořádku?

 

Pokud sledujete chování Vaší klimatizace, můžete snadno zjistit, zda je v pořádku. Při zapnuté klimatizaci, kdy se okolní teplota pohybuje okolo 25°C, by se teplota vzduchu z
výdechů ventilace auta měla pohybovat okolo 5-10°C a kompresor by se při volnoběžných otáčkách u většiny vozů neměl vypínat.

Další problém může naznačovat pach z Vaší klimatizace. Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém. Také by z Vaší klimatizace neměl být cítit žádný nepříjemný pach. Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace, protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Zápach bývá nejintenzivnější v okamžiku po vypnutí a opětovném zapnutí klimatizace v krátké době. Proto je velmi vhodné provádět tzv.
dezinfekci klimatizace, která zničí bakterie a plísně, a tím odstraní zápach.

Dezinfekce klimatizace se doporučuje provádět dvakrát ročně, vždy před a po sezóně a to i v případě, že zápach necítíte.
Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém.

Plnění


– Pomocí automatického přístroje odsajeme staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot
a vlhkosti. Dále provedeme vakuaci, při které zkontrolujeme těsnost a případně odstraníme zbytky vlhkosti v systému. Nakonec doplníme olej, který je nutný k mazání kompresoru.

Čištění


– Speciální ochranný prostředek jako jsou pěna, nebo sprej se aplikují přímo na výparník klimatizace. Je to jednodušší a méně účinná forma čištění klimatizace. Odstraňuje pouze základní nečistoty.

Dezinfekce


– Pomocí aplikace vysoce koncentrovaného roztoku na organické bázi odstraníme roztoče, plísně, pyly, bakterie atd…Roztok se rozpráší do systému celé klimatizace a díky tomu je jeho účinek dlouhodobý.

Opravy


– Při poruše klimatizace, je potřeba velmi přesně identifikovat příčinu poruchy, díky diagnostickým přístrojům. Svěřte opravu klimatizace do rukou odborníku. O vaši pohodlnou a zdravou jízdu se postaráme my.

X